Skip to content

Przedszkolaczki

fabryka-zabawy
Przedszkolaczki to zajęcia adaptacyjne, przygotowujące do rozpoczęcia przygody z przedszkolem dla dzieci w wieku 3-5 lat. Będziemy lepić, rysować, wycinać, ugniatać… ale też eksperymentować i się bawić! Wszystko w oparciu o karty pracy, kalendarz świąt nietypowych wykorzystywany przez przedszkola i co najważniejsze własną wyobraźnię i gotowość dzieci. Jednym słowem będziemy ćwiczyć rozwój umiejętności manualnych (mała motoryka) i społecznych. Podczas spotkań dzieci będą uczyć się samodzielności, współpracy i pokonania lęku separacyjnego. Zajęcia odbywać się będą 2x w tygodniu ( w poniedziałki i środy). Koszt pojedynczych zajęć – 50 zł.
 
Zajęcia trwają 2h!
 
Przez pierwsze zajęcia rodzice pozostają razem z nami, następnie spędzają czas w osobnym pomieszczeniu przy ciepłej kawie i ciastku 🙂 aby w końcu móc pozostawić dziecko w Fabryce Zabawy, a samemu pójść do fryzjera, na zakupy lub odpocząć 🙂
Powolna adaptacja niestety jest rzadko spotykana w przedszkolach, a przyzwyczajone dziecko do tego, że rodzice są zawsze obok i nagle znikają sprawia, że dziecko (i rodzice) traci poczucie bezpieczeństwa. Podczas naszych spotkań rozłąkę z rodzicami wprowadzamy powoli, dziecko uczy się, że rodzice po nie wrócą i nie traci poczucia bezpieczeństwa.
 
Zajęcia zaczną odbywać się przy zebraniu minimum 4 osób chętnych