Skip to content

Wirtualna rzeczywistość na urodzinach
Twojego dziecka!

staowiska-virtual-planet

Czym jest nasza wirtualna rzeczywistość?

Wirtualna rzeczywistość (z jęz. ang. virtual reality, w skrócie VR) to nowe spojrzenie na świat komputerowy, ale nie tylko. Prężnie rozwija się w dziedzinach, które z komputerami mało mają wspólnego, jak choćby w branży deweloperskiej czy medycynie. My jednak nie o tym, a o graczach i grach.

Dzięki VR możemy w końcu ruszyć się zza monitora i przenieść się w całości do gry. Gogle na głowie, kontrolery w dłoniach, a nawet bieżnia imitująca ruchy (bieganie, chodzenie). To wszystko po to, aby poczuć się jak bohater w grze. Ruch naszego ciała – podskoki, uniki, schylanie się… Wszystko po to, aby wirtualna rzeczywistość stała się jak najbardziej realna, a świat VR otaczał nas z każdej strony. Headset umożliwia nam obejrzenie tego. Już nie tylko skupiamy się na ekranie, tu widzimy świat nad sobą, za sobą, pod sobą i przed sobą. Wirtualność bardzo realistycznie nas otacza, a gdy spojrzymy na kontrolery i zamiast ich normalnego wyglądu pojawiają nam się ręce lub broń możemy podbijać świat!

Ale oferowana przez nas wirtualna rzeczywistość to nie tylko zabijanie, chociaż ten rodzaj cieszy się ogromnym powodzeniem. Dla wielbicieli łamigłówek i escape roomów również posiadamy szereg propozycji. Posiadamy gry sportowe, filmy interaktywne, filmy i gry dla dzieci, które są sprawdzane są przez naszego prywatnego testera (6 lat) oraz wspomniane wyżej strzelanki dostępne w grze multiplayer w trybie co-op i pvp.

Dysponujemy trzema stanowiskami VR, wyposażonymi w zestawy HTC Vive Pro. To obecnie najbardziej zaawansowana technologia wirtualnej rzeczywistości. Gogle VR współpracują z dwoma bezprzewodowymi kontrolerami oraz stacjami bazowymi lub sensorami, które w czasie rzeczywistym śledzą pozycję użytkownika. System pozwala na swobodne przemieszczanie się w granicach wirtualnego pokoju oraz pełną interakcję z otoczeniem. Efekt jest niesamowity i niezwykle realistyczny. Zwiększona rozdzielczość to nie tylko chwyt marketingowy, lecz także zauważalna różnica w jakości obrazu i znaczne zniwelowany efekt SDE ( wizualny artefakt wyświetlaczy, gdzie cienkie linie oddzielające piksele (lub subpiksele) stają się widoczne w wyświetlanym obrazie). Gogle wydają się być również bardziej wygodne, co może mieć duże znaczenie dla osób nastawionych na wielogodzinne sesje w VR. Niestety nie udało się wyeliminować innej bolączki współczesnych gogli VR – małego zasięgu pola widzenia.
Posiadamy również jedyną na pomorzu bieżnię Virtuix Omni. Omni wyprodukowane przez firmę Virtuix jest pierwszą na świecie bieżnią wielokierunkową pozwalającą na poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości za pomocą własnych nóg, w zupełnie naturalny i intuicyjny sposób.Możliwość chodzenia i biegania w 360º daje nieporównywalne z niczym zanurzenie się w akcji! Bieżnia VR Omni jest skonstruowana w oparciu o najnowsze rozwiązania z rynku VR. Pięcioletni proces udoskonalania sprawił, iż poruszanie się jest niezwykle realistyczne i dopracowane do perfekcji. Zespół inżynierów nieustannie pracuje nad polepszeniem głównego produktu oraz wspierających go akcesoriów. Celem tego rozwoju jest umożliwienie dostarczenia użytkownikom rozrywki i emocji na jak najwyższym poziomie.