Skip to content

TUS

fabryka-zabawy

Trening Umiejętności Społecznych (TUS)

Zajęcia w Fabryce Zabawy!

KOLEJNA EDYCJA ZAJĘĆ AKADEMII TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH JUŻ WKRÓTCE – STARTUJEMY NA POCZĄTKU WRZEŚNIA!

O NAS

W jaki sposób prowadzimy zajęcia?

Już wkrótce po raz kolejny będziemy wspierać Wasze pociechy w rozwoju umiejętności społecznych i rozumieniu emocji 🙂 

Na co najbardziej zwracamy uwagę w kontekście zajęć? 
Czy na realizację scenariusza od A do Z? 
Czy może na ilość zrealizowanych kart edukacyjnych?
A może na to, czy dzieci dokładnie rozumieją definicje prezentowanych przez nas pojęć?

Zdecydowanie nie, są to dla nas kwestie istotne, ale nie priorytetowe.
Nie zrozumcie nas źle, stawiamy na atrakcyjne zajęcia z częścią plastyczną, artystyczną, ruchową, ale jeszcze ważniejsze jest dla nas coś innego.


Najważniejsze podczas prowadzonych przez nas zajęć jest to, aby Wasze dzieci czuły się swobodnie, bezpiecznie, spontanicznie, a w szczególności autentycznie w związku z przeżywanymi przez siebie emocjami. Bo właśnie ta umiejętność świadomego przeżywania emocji gwarantuje w dorosłym życiu dojrzałość emocjonalną co pozwala na akceptującą i  bezpieczną regulację emocji. Bez względu na to czy dzieci podczas zajęć się cieszą, smucą, wstydzą czy złoszczą, to staramy się, aby miały przestrzeń na swoje emocje, a nasi trenerzy pomagają dzieciom bezpiecznie zrozumieć swoje emocje i pomóc znaleźć komfortowy sposób ich wyrażania.

Niektóre emocje naturalnie potrzebują granic osobistych, jak chociażby złość. Poświęcamy czas na to, aby dzieci nauczyły się, jak w sposób bezpieczny i konstruktywny swoją złość okazywać. Nie negujemy, a dopytujemy co się stało w aspekcie złości. Szanujemy każdą odpowiedź, z ciekawością podchodzimy do rozwiązywania konfliktów, pomagamy mediować i miękko wylądować z emocjami.

A w bezpiecznym lądowaniu pomaga naturalnie empatia 🙂 
I tu pokazujemy dzieciom, że nie jest to odczuwanie tego co inni. To może być niezwykle obciążające emocjonalnie, szczególnie da dziecka, 
a umiejętność wyobrażenia sobie co może czuć inna osoba.

Ważne jest dla nas to, aby podczas zajęć każdej edycji, dzieci poznały się, były siebie ciekawe, nauczyły się współpracować, wyrażać swoje emocje, asertywnie chronić swoich granic osobistych jak i szanować granice innych. Akceptacja, szacunek i empatia to trzy składowe naszych zajęć, z którymi się nie rozstajemy 🙂

Dlaczego umiejętności społeczne i rozumienie emocji są tak ważne?

Emocje towarzyszą nam w życiu od urodzenia. Pozwalają na doświadczanie świata w barwny i różnorodny sposób. Dzięki nim możemy się zachwycać, cieszyć, smucić, złościć czy ekscytować się tym co nas otacza. 

Dlatego tak ważne jest to, aby rozumieć co odczuwamy i wiedzieć jak to wyrażać w bezpieczny dla nas i innych sposób. 

Szanowni Rodzice zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych to idealny sposób na to, aby Wasze Dziecko zrozumiało jakie emocje odczuwa, jak je nazywać, pokazywać i wyrażać.

Współpraca, asertywność, komunikacja werbalna i niewerbalna, empatia, odpowiedzialność to jedne z wielu kompetencji społecznych, które Wasze Dzieci poznają na organizowanych przez nas zajęciach, a wszystko to odbywa się w atmosferze empatii, szacunku i akceptacji.

Zapraszamy do skorzystania z naszych zajęć 🙂

O NAS 2

Zajęcia w Fabryce Zabawy odbywać się będą od września 2023r, w poniedziałki od godziny 17:30. Czas trwania zajęć to 90 minut. 

Koszt zajęć: 450 zł miesięcznie (4×1,5h, 1x w tygodniu)

ZAPISY NA ZAJĘCIA:
Kontakt: Oskar Wójcik
tel. 605-456-560
e-mail: psychologoskarwojcik@gmail.com